Z drewnem w ogrodzie

 

Urządzić można nie tylko wnętrza, o czym powinni pamiętać właściciele domów jednorodzinnych. Mieć takie lokum to wielkie szczęście, zwłaszcza gdy pod ręką znajduje się cudowny ogród. Łatwo można go zamienić w rodzinną strefę relaksu, trzeba tylko nieco zainwestować i wykazać się kreatywnością. W miesiącach letnich w ogrodzie można spędzać więcej czasu niż w środku. Nawet jeśli niedaleko znajduje się ruchliwa ulica, taki skrawek zieleni pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku bez ruszania się z miasta. Jak zaaranżować taką przestrzeń, by właściwie odegrała swą rolę? Z pewnością przydadzą się porządne ogrodowe meble.

 

Chyba najlepiej wyglądają modele wykonane z drewna. Oczywiście materiał trzeba fabrycznie pokryć warstwą impregnatów i lakierów, bo będą one wystawione na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Jeśli zastosowano dobrej jakości środki, które głęboko wniknęły w tkankę drewna, deszcz i słońce nie wyrządzą im szkody. Dla trwałości efektu należy co jakiś czas pokrywać wszystkie meble świeżą porcją środka konserwującego. Najlepiej korzystać z tego, który zaleca producent.

 

Drewniane meble ogrodowe to zarówno stoły, jak i krzesła. Dostępne są także szerokie ławy, które najłatwiej spotkać w nadmorskich barach i smażalniach ryb. Nie ma przeszkód, aby umieścić je również w ogrodzie. Wszystko zależy od indywidualnych gustów.